Isı Fitili

ÜMİTKÖY ISI FİTİL
SOĞUHA, ISI KAYBINA, TOZA, SESE  VE YAĞMUR GİRİŞİNE SOOON…..

Isı fitil tüm kapı ve pencerelerde, pimapen  doğramalarda güvenle kullandığımız uy gulaması çok basit olan  10 yıl gibi uzunca bir süre kullanılan pimapen doğramalarda özel kanalına monte edilen ahşap doğramalarda  ahşapta kanal açılmış ise mevcut kanala monte edilen kanal açılmamış ise özel kanal açma makinesi ile ahşaba kanal açılarak monte edilen uzun ömürlü tam anlamıyla ısı, ses ve toz geçişini önleyen bir malzemedir. 1 dairenin pencerelerin ve kapılarının ısı fitil yapımı yarım saat gibi kısa bir zaman sürmekte eğer makine ile kanal açmak gerekiyorsa bu süre 50 dakikaya çıkmaktadır. 
. ısı fitil Uygulaması her türlü ahşap yüzeylerde pimapen doğramalarda güvenle yapılmaktadır.Isı fitilleri hem ısı kaybını %30 azalttığı gibi %50 gürültü, nem,  toz böcek v.b. gibi istenmeyen etkenlerden de kurtuluş sağlar.

İzolasyona ayıracağınız ufak bir yatırımla yıllarca kullanabileceğiniz dayanıklı sağlam bir malzemeyle toz ve soğuk havanın girmediği sıcacık bir ortama kavuşmuş  olacaksınız. Diğer  yalıtım öğeleri sünger v.b. gibi yapıştırılarak yapılan basit çözümler zamanla özelliklerini yitirdikleri gibi kapı ve pencerelerinizde dezenformasyona  yapışkan izi ve döküntülere sebep olmaktadır. Uzun vadede yağmur suyu ve tozu içeri aldığı için ahşap yüzeylerin çabuk eskimesine ve evinize iş yerinize sızıntı yapmaya duvar ve yer döşemelerinde nem ve kabarmalara neden olmakta ve gerekli önleyici etkiyi sağlamamaktadır

Neden Ümitköy Isı Fitil Takmalıyız 

Isıtılan evde ısı yalıtımı iyi olmadığı zaman hava kaçağı yada soğuk iletiminden dolayı ,hem maddi zarar hem de yeterli istenilen ısı elde edilemediği için üşünmektedir, ısının %30’u pencere ve kapı kanatlarından ve kör kasa montajlı doğramaların kasa ile duvar arasından gelmektedir.Eğer kış başlangıcında pencere ve kapılara fitil, kör kasa montajlı doğramaların dışardan duvar ile kasa arasına silikon  yapılırsa kış bitene kadar fitil ve silikona yapılan harcama 5 ay içinde kendini amorti eder ve yıllar boyu ısınmanın keyfi yaşanır. Fitil ve silikon yapılı  olan evde ısı kaybı ,ses geçişi,toz geçişi,yağmur geçişi engelleneceği için daha konforlu bir yaşama geçmiş oluruz.

Ümitköy Isı fitil Nasıl Yapılır    

Doğramanız uzman ekibimiz tarafından kasa kanat boşlukları kontrol edildikten sonra, boşluk mesafesine göre 6,8,10,12,14 mm. Isı fitilleri, el freze makinesi ve ona bağlı süpürge makinası ile 3mm eninde 5mm derinliğinde kanal açılır, frezenin takılı olduğu süpürge yardımı ile doğramadan çıkan talaş ev kirletilmeden süpürge içine çekilir, açılan kanal talaş kalmayacak biçimde temizlendikten sonra ,tespit edilen boşluğa fitil takma tekeri ile yerine sıkıştırılır, kanal açmamızdaki amaç fitilin alt bölümündeki tırnağı kanala sıkıştırmak, sıkışan fitil kesinlikle kendi kendine çıkmaz,takılan fitil ahşabın kendi rengine yakın olduğu için pencere ve kapınız açıkken görüntüde fark edilmesi zor olacaktır.

ümitköy ısı fitil ümitköy ısı fitil